Blog

Jednostki specjalne - GROM

Jednostki specjalne - GROMZachwycamy się amerykańskimi komandosami na filmach. W tym samym czasie polscy operatorzy GROMu są jednymi z najlepszych żołnierzy jednostek specjalnych na świecie. Obrośli legendą, bo im mniej o nich wiadomo publicznie, tym skuteczniej mogą działać. Selekcję do GROMu przechodzą tylko najtwardsi.
Przeczytaj więcej

Odsiecz wiedeńska, czyli jak polska husaria rozgromiła Turków

Odsiecz wiedeńska, czyli jak polska husaria rozgromiła TurkówGdyby nie strategiczny geniusz Sobieskiego i polskie oddziały husarii pod Wiedniem, kto wie jakim językiem mówiłaby współczesna Europa. Przeczytaj jak w pół godziny rozgromiono ponad 140 tysięcy Turków w ostatniej chwili ratując Wiedeń i jak do Polski trafiła kawa.
Przeczytaj więcej

Bitwa pod Grunwaldem część 2 bitwa i skutki

Bitwa pod Grunwaldem część 2 bitwa i skutkiBitwa pod Grunwaldem to jedyna bitwa, o której słyszał absolutnie każdy Polak. Przeczytaj jak wojska Jagiełły pokonały 15 lipca 1410 roku  armię krzyżacką, kto walczył po obu stronach i co natchnęło tak mocno polskie rycerstwo.
Przeczytaj więcej

Bitwa pod Grunwaldem część 1 tło historyczne

Bitwa pod Grunwaldem część 1 tło historyczneBitwa pod Grunwaldem to największa bitwa średniowiecza, gdzie walczyli rycerze prawie wszystkich europejskich nacji. 15 lipca 1410 roku Bogurodzica uskrzydliła polskich wojowników do zmiażdżenia potęgi Zakonu Krzyżackiego. Ale zwycięstwo w bitwie było zasługą długich i przemyślanych przygotowań. Zobacz jakich!
Przeczytaj więcej
pixel