Nasze przesłanie

 Nie bez powodu dla naszej marki wybraliśmy nazwę Proud and Reborn.

Chcemy, by za sprawą naszych projektów odrodziła się duma narodowa z bycia Polakiem i patriotą. Pójdziemy z głową podniesioną do góry i pokażemy światu, kim jesteśmy. Dziedzicami wielkiej chwały. Potomkami dawnych bohaterów.

  ***

Jesteśmy młodymi ludźmi, którzy z nadzieją patrzą w przyszłość. Jednak nie akceptujemy tego, co dzieje się wokół nas.

Wielkość narodu wyznacza pamięć. Narody, które zapominają o historii i własnej kulturze przestają istnieć. Chcemy zjednoczyć tych wszystkich, którzy również chcą pamiętać.

 ***

 Chcemy nie tylko przypominać daty wielkich bitew, imiona królów czy znakomitych żołnierzy. Chcemy budować coś o wiele ważniejszego, niż suche historyczne fakty.

Chcemy budować pamięć i dumę. Odrodzić poczucie przynależności.

 

Pielęgnując pamięć o naszej historii możemy korzystać z doświadczeń minionych pokoleń. To dzięki niej możemy ustrzec się błędów raz już popełnionych.

Polacy winni być tego świadomi w szczególny sposób.

***

 Wielki naród musi nosić wysoko sztandar swej wiary. Musi go nosić tym wyżej w chwilach, w których władze jego państwa nie noszą go dość wysoko, i musi go dzierżyć tym mocniej, im wyraźniejsze są dążności do wytrącenia mu go z ręki, jak mawiał Roman Dmowski.

Są to pouczające i aktualne słowa. Żyjemy w czasach, kiedy nasi wrogowie za wszelką cenę pragną nasz naród poniżyć i zdegradować. Nie wolno się temu poddać. Musimy pamiętać dni chwały.

Cytując słowa drugiego z Wielkich Ojców naszej niepodległości - Józefa Piłsudskiego: Naród, który traci pamięć, przestaje być Narodem - staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium.

***

 Naszą odzież tworzymy specjalnie dla Was - dla tych wszystkich, którzy niezależnie od wieku i pochodzenia, cenią sobie dziedzictwo narodowe i historię.

Wolność Polski jest ceną żołnierskiej krwi. Dawniej ojczyznę wskrzesił upór, z jakim Naród chciał niepodległości. Nasi przodkowie umiłowali swój kraj. Walcząc o wolność, dali temu niepodważalny dowód. My oddając im hołd, będziemy podtrzymywać tę walkę.

 

Dziś oddajemy w Wasze ręce odzież dedykowaną dla prawdziwych patriotów, świadomych historii swego narodu, dumnych dziedziców ponadczasowej chwały.

 

pixel